skup AUT kraków

Skupujemy wszystkie auta  za gotówkę w Krakowie i okolicach. Płacimy wyższe ceny niż konkurencja

N

Natychmiastowa gotówka

N

Pieniądze od ręki

N

Płacimy najwięcej za samochody

N

Darmowa wycena

N

Bezpieczna transakcja i minimum formalności

TWÓJ SKUP AUT W KRAKOWIE

Co warto wiedzieć o skupach aut?

Skup aut Kraków i nie tylko to popularny rodzaj działalności biznesowej. Firmy tego typu funkcjonują już od wielu lat i z roku na rozwijają się w szybkim tempie. Nie powinno to raczej nikogo dziwić, gdyż w momencie, gdy otworzyły się granice Europy, dostęp do zachodnich aut, zarówno tych drogich, jak i tanich, otrzymał niemal każdy. Początkowo był to jeden z ciekawszych sposobów na biznes, lecz z biegiem czasu większość niewielkich skupów aut musiało zostać zamkniętych. Mimo iż wciąż można znaleźć tego typu firmy zarówno w dużych, jak i małych miejscowościach, to jednak największy dochód mają z tego przedsiębiorstwa, które są na rynku od lat, takie jak np. skup aut Kraków. Z czego wynika ich popularność oraz to, że pomimo upływu lat wciąż utrzymał się na rynku? Wynika to m.in. z lojalności klientów, jakości świadczonych usług oraz tego, że oferuje skup aut różnego rodzaju – zarówno starszych, jak i nowszych. Niestety, oprócz skupu aut Kraków oraz tych z pozostałych miast Polski, funkcjonują też i te przedsiębiorstwa, które nie zawsze obchodzą się z klientem w pełni uczciwie. Każdy, kto zamierza skorzystać z usług któregokolwiek skupu, powinien wcześniej zapoznać się z podstawowymi zasadami, na jakich funkcjonuje taka firma. Warto wiedzieć, jak przebiega cała procedura skupu. Dzięki tej wiedzy nie tylko unikniemy współpracy z nie do końca uczciwym przedsiębiorcą, ale też łatwiej wybierzemy ofertę dopasowaną do naszych potrzeb. Jeżeli korzystamy z usług skupu aut Krakówlub innej firmy, znajomość wszelkich szczegółów na linii skup-klient, może wręcz sprawić, że unikniemy wielkiej finansowej wtopy

Jak szukać dobrego skupu aut?

W obecnych czasach mamy ogromny dostęp do przeróżnych skupów. Większość z nich działa również w systemie mobilnym, dzięki któremu klient może szybko sprzedać auto. Skup aut Kraków oraz każdy inny profesjonalny skup tego typu powinien oferować kilka podstawowych usług. Jedną z nich jest m.in. wycena on-line. Warto zwrócić uwagę, czy firma z którą zamierzamy współpracować, potrafi wycenić nasze auto w ten sposób. Jest to przede wszystkim wygodne dla klienta, gdyż może współpracować z firmami z całego kraju, porównywać ich oferty i wybrać np. skup aut Kraków, gdy otrzyma najbardziej satysfakcjonującą go propozycję cenową.

Dobry skup powinien wykonać wycenę on-line na podstawie zdjęć dostarczonych przez klienta. Warto jednak pamiętać, że jest to zazwyczaj jedynie wstępna wycena. Gdy rzeczoznawca zobaczy auto na żywo, może wówczas zmienić zdanie na temat pojazdu, co nie zawsze musi się wiązać z mniejszą ofertą cenową. Warto szukać takiego skupu aut Kraków, który przede wszystkim działa szybko. Oznacza to, że po dostarczeniu mu formularza i zdjęć, wstępną wycenę przedstawi nam już po kilku godzinach. Co więcej, do spotkania może dojść nawet tego samego dnia lub przynajmniej następnego – będzie to zależeć zarówno od lokalizacji klienta, jak i rzeczoznawcy/ osoby odpowiedzialnej za wycenę auta w skupie aut Kraków lub innym mieście.

 

Jak działa skup aut Kraków a jak komis?

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę, że skup aut to nie komis. Często osoby chcące pozbyć się aut w ten sposób rozumują i zgłaszają się do skupów z nadzieją, że oddadzą tam auto w komis – i na odwrót. Warto wiedzieć, że zarówno skup aut Kraków jak i jakikolwiek komis funkcjonują inaczej. Jak w takim razie działa skup samochodowy? Otóż w odróżnieniu od komisu odkupuje on auto natychmiastowo, co oznacza, że po zawarciu transakcji klient otrzymuje gotówkę, nawet jeśli skup uzna, że chce odkupić skorodowany pojazd lub pojazd powypadkowy. Komisy z kolei są kimś w rodzaju pośredników sprzedaży. Poszukują bowiem potencjalnych kupców i dostarczają właścicielowi pojazdu pieniądze, gdy sprzedadzą pojazd.  

Warto też zwrócić uwagę, że skup aut Kraków inaczej też funkcjonuje w zakresie samego prowadzenia działalności. Podsumowując – skup aut to najlepszy sposób, by szybko pozbyć się niechcianego auta. Klient bowiem zgłasza ofertę do skupu, otrzymuje wycenę, która przeważnie jest bezpłatna, a po zatwierdzeniu jej otrzymuje gotówkę. Tu warto też wspomnieć, że w przypadku skupu aut Kraków cała transakcja może potrwać nawet 30 minut. Nie zawsze jest to możliwe. Co do formy płatności, to często wybiera ją klient. Niemniej jednak jeżeli zależy mu wyłącznie na jakimś konkretnym sposobie płatności, warto wcześniej ustalić to z firmą zajmującą się skupem aut Kraków. Zazwyczaj jednak klientom oferowanym jest albo przelew bankowy, albo gotówka.

i

Auta są wyceniane przez naszych wykwalifikowanych pracowników

Wycena darmowa online

U

Działamy szybko i sprawnie

Nie patrzymy na takie szczegóły jak czyste wnętrze

Bez względu na to, czy sprzedajemy sprawne, czy uszkodzone auto, warto wybrać tę najlepszą ofertę. Można np. porównać propozycję kilku skupów, a najlepszym kryterium będzie właśnie wycena wstępna. Profesjonalny skup aut Kraków oraz inny profesjonalista z omawianej branży przede wszystkim nie powinien przedstawić nam zaniżonej ceny. Uczciwy przedsiębiorca zaoferuje nam stawkę, która będzie dla nas atrakcyjna lub przynajmniej warta rozważenia. Tu warto pamiętać, żeby być ostrożnym i rozsądnie wybierać sobie kontrahentów. Niestety, niektóre firmy tego typu liczą, że znajdą nieświadomego klienta, od którego będą mogły odkupić auto za bezcen lub przynajmniej za stawkę o wiele niższą niż w rzeczywistości samochód jest wart. Trzeba też wiedzieć, że istnieją różne skupy. Niektóre z nich specjalizują się w skupie leciwych, lecz cennych aut, inne skupy aut Kraków zajmują się nabywanie przeróżnych aut osobowych, dostawczych oraz poleasingowych. Klientami skupów aut Kraków są przeróżne osoby. Trudno jednoznacznie wskazać, kto konkretnie korzysta z tego typu usług. Większego znaczenia nie ma ani wykształcenie, status społeczny, materialny i wiek. Można jednak stwierdzić, że osoby korzystające ze skupów to przede wszystkim ludzie, którzy chcą szybko pozbyć się auta. Ponadto, są to także osoby posiadające rozbity samochód lub taki, którego remont przekracza ich możliwości finansowe lub nie mają czasu, by zajmować się nim. W tym przypadku skorzystanie z usług skupu aut Kraków wydaje się być najlepszym rozwiązaniem.

Skupujemy auta w Krakowie i okolicach

Jak dokładnie wygląda współpraca ze skupem aut?

Taką transakcję można podzielić na różne etapy, lecz każdy z nich nie jest skomplikowany. Skup aut Kraków, mimo iż posiada swoją stałą procedurę, może również dostosować się w różnych kwestiach do potrzeb klienta. Osoby zainteresowane tego typu usługami są bowiem często nieco niecierpliwe i oczekują szybkiej transakcji. Warto jednak wcześniej dokładniej poznać, jak przebiega standardowa procedura odkupu auta.

W pierwszej kolejności klient powinien wejść na stronę internetową skupu aut Kraków i tam zapoznać się z informacjami na jej temat. Jeżeli zdecyduje się na rozpoczęcie współpracy, może zacząć od wypełnienia formularza kontaktowego i zadzwonić do siedziby firmy. Niekiedy kontakt telefoniczny jest niezbędny, gdyż nie zawsze da się wycenić auto jedynie na podstawie przesłanych zdjęć. Jest to szczególnie istotne, gdy pojazd, który chcemy sprzedać, jest autem starym lub nietypowym. Ponadto, w formularzu można też zawrzeć dodatkowe informacje na temat auta. Na tym etapie konsultant skupu aut Kraków jest w stanie wstępnie wycenić auto. W przypadku, gdy pojazd zainteresuje firmę, wówczas kontaktuje się ona z właścicielem pojazdu, by omówić dalszą współpracę i np. umówić się na konkretny termin spotkania.

Drugi etap współpracy ze skupem aut Kraków to spotkanie i ocena stanu auta. Przeważnie odbywa się to w miejscu wyznaczonym przez klienta, zazwyczaj jest to jego podwórko lub miejsce pracy. Zazwyczaj skupujący nie zabierają auta do stacji diagnostycznej. Cała czynność trwa nie dłużej niż kilkanaście minut, a podczas oględzin konsultant zwraca uwagę przede wszystkim na: dokumentację auta, stan blacharsko-lakierniczy oraz ogólny stan mechaniczny pojazdu. Tu nierzadko wymagana jest krótka jazda próbna. Jeżeli wszystkie kryteria skupu aut Kraków zostaną spełnione, to wówczas może dojść do sporządzenia umowy. Niekiedy jednak konsultant może mieć wątpliwości co do stanu prawnego i może wymagać, by skonsultować go z Wydziałem Komunikacji. Zazwyczaj cała procedura, czyli oględziny oraz sporządzanie umowy nie trwa dłużej niż godzinę.

Co się dzieje z autem, które trafi do skupu aut Kraków?

Możliwości jest naprawdę sporo. Do skupów aut Kraków oraz innych firm tego typu trafiają przeróżne auta. Niektóre ze skupów przyjmują także samochody nadające się już jedynie na złom. Może to niektórych dziwić, lecz nawet takie pojazdy znajdują swoje zastosowanie, które niekiedy jest wyjątkowo oryginalne. Niektóre z pojazdów, które nie nadają się do użytkowania, mogą zostać później przerobione np. na oryginalnie wyglądający bar. Co ciekawe, niektórzy kupują takie pojazdy, i jeżeli są to ciekawe modele, to ustawiają je np. na działce, jako jedną z ozdób. Pojazdy trafiające do skupu aut Kraków są, rzecz jasna, przeważnie dobrej lub bardzo dobrej jakości. Wówczas mogą zostać wystawione na rynek wtórny, np. jako auta uszkodzone. Również wiele z nich trafia jako dawcy części, gdyż nierzadko mają popsute tylko niektóre podzespoły, jednak których naprawa jest nieopłacalna, więc właściciel decyduje się je sprzedawać na części. Tu warto wspomnieć, że chodliwe są przeróżne podzespoły i to wcale nie są to jedynie części, takie jak: mosty, skrzynie biegów, głowice lub też całe silniki. Bardzo często auta trafiające na skup aut Kraków to pojazdy, które są atrakcyjne ze względu na to, że mają nietypowe fotele, lusterka oraz inne elementy wyposażenia. Wiele starszych aut jest na tyle specyficzna lub rzadka, że często istnieje problem z dostaniem części oryginalnych, nie wspominając już o zamiennikach, których jakość czasami znacznie odbiega od części oryginalnych. Właściciele skupów aut Kraków i nie tylko wiedzą, że części, wszelkiego rodzaju, to również chodliwy towar.

 

Gdy skończą się oględziny, cena zostanie ustalona, wówczas przychodzi czas sporządzenia umowy. Zazwyczaj skup aut krakówprzedstawi gotowy dokument. Klient powinien jednak wcześniej dokładnie go przejrzeć, by wiedzieć, co jest w nim zawarte. Co do samej transkacji, to by mogła zostać ukończona, właściciel auta powinien mieć: dowód rejestracyjny samochodu, dokument tożsamości oraz kartę pojazdu. Ponadto, wymagane będzie także polisa OC, choć w sytuacji, gdy nie będzie ona ważna, należy o tym poinformować skup aut Kraków wcześniej. Kolejnymi potrzebnymi dokumentami są: książka serwisowa pojazdu, dokumenty od byłego właściciela lub dealera, dodatkowe akcesoria i ewentualne faktury i rachunki od zakładu mechanicznego za naprawy.

Jeżeli wszystkie warunki zostaną spełnione, wówczas może dojść do transakcji. Tuż po sporządzeniu dokumentów klient otrzymuje od skupu aut Kraków pieniądze, które może otrzymać jedną ze wspomnianych już wcześniej form płatności np. gotówką, przelewem bankowym lub wpłatą na jego konto poprzez oddział banku.

Warto pamiętać, że zasady współpracy ze skupem aut Kraków mogą z czasem ulec zmianie, dlatego też dobrze wcześniej zapoznać się z szczegółowymi informacjami na ten temat. Każdy skup ma bowiem nieco inne metody działania i to, co było na porządku dziennym w skupach na Podlasiu lub na Wielkpolsce, nie zawsze będzie takie samo w skupie aut Kraków. Niemniej jednak większość z nich, w tym skup aut Kraków, kładzie nacisk na oszczędność czasu oraz wygodę klienta. Dzięki temu nie musi on przyjeżdżać osobiście do siedziby firmy, co umożliwia współpracę z właścicielami auta z całej Polski.

Rynek wtórny jest silnie nasycony. Co roku przyjeżdżają do Polski pojazdy z całej Europy, więc nie zawsze sprzedaż  samochodu jest czynnością, którą jakby się mogło wydawać, potrwa jedynie parę dni. Niekiedy nawet sprawne, atrakcyjne auta szukają nowych właścicieli przez długie miesiące. Każdy, komu zależy na współpracy ze skupem aut Kraków, powinien wiedzieć, że jest to jeden ze sprawdzonych sposobów na sprzedaż auta. Wcześniej warto zapoznać się z ofertą firmy, opiniami na jej temat i przede wszystkim skontaktować się z jej przedstawicielami, by uzyskać dokładne informacje na temat współpracy ze skupem aut Kraków.